DARMOWA WYSYŁKA DLA ZAREJESTROWANYCH

Garnitur. Dla pewności.

Już na przełomie wieku XIX i XX spodnie, marynarki i damskie garnitury dodawały pewności siebie kobietom walczącym o równouprawnienie (także w modzie). Do dziś garnitur pozostał symbolem silnej i charyzmatycznej kobiety.

Zanim damski garnitur stał się nieodłączną częścią świata mody, był dosłownie mundurem i orężem dla kobiet, które walczyły o wolność wyboru dla siebie, swoich córek i wnuczek. Pionierkami, które tak naprawdę otworzyły perspektywę równania praw kobiet i mężczyzn, były oczywiście sufrażystki, które w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii walczyły o prawa wyborcze dla kobiet. One pierwsze właśnie na znak protestu i jako symbol wyzwolenia, zakładały długie spódnice a do nich marynarki wzorowane wiernie na tych typowych dla męskiej wówczas garderoby.

Założenie typowo męskiej marynarki jak na tamte czasu wymagało od kobiet wyjątkowej odwagi. Noszenie spodni i męskich dodatków uznawano za skandaliczne. Marynarka była  wyborem kobiet odważnych i bezkompromisowych – kobiet z misją. Dziś misję dla każdej z nas może spełnić właśnie sam garnitur. Często brakuje nam odwagi i pewności, czy to na pewno modowa opcja dla nas. Wciąż wiele dziewczyn może kojarzyć garnitury raczej ze stylizacjami bardziej zachowawczymi i oficjalnymi. Jesteśmy jednak przekonane, że już po chwili od założenia pięknie skrojonej marynarki w oryginalnym kolorze czy printcie, będziesz niej i w sobie w tej marynarce po prostu zakochana.

Dobrze projektuj emocje

Dobrze dopasowana marynarka dodaje nam pewności siebie już przy pierwszej przymiarce. Od razu wiesz, że jest dla ciebie stworzona, kiedy zapinasz guzik, pewnie stajesz przed lustrem i masz przekonanie, że możesz wszystko. Nie bój się wybierać klasycznych krojów dopasowanych idealnie do Twojej figury. Jeśli nie jesteś przekonana od początku do modelowego garnituru ze spodniami w kant, wybierz jako pierwszy fason – komplet w wersji casualowej. Propozycją Niumi są na przykład casualowe spodnie Majesty, które w połączeniu z marynarką Ladyship sprawią, że poczujesz się wyjątkowo i oryginalnie, a przede wszystkim bez wrażenia, że jesteś przebrana. Garnitur nie może Cię ograniczać. W swojej intrygującej historii, garnitur ewoluował po to, by mogły go nosić kobiety wyzwolone i decydujące o swoim życiu, dlatego nie powinnaś czuć się w nim osaczona i skrępowana. Nowoczesne fasony zaskakują kreatywnością i są wcieleniem tych wszystkich cech, które posiadały kobiety, tworzące historię mody.

Out of the box

Nie ma ideałów, ale…są idealne stylizacje.  Dopasowane perfekcyjnie do Ciebie, do Twojej figury a nawet nastroju. Jeśli chcesz podbudować swoją pewność siebie, zacznij małymi krokami. Stawiaj sobie cele, które nie będą od razu wymagały wywrócenia życia do góry nogami. Może na początek postaw na zmiany w swojej garderobie. Jeśli nigdy nie nosiłaś marynarek – spróbuj. Może się okazać, że będziesz czuć się w nich wyjątkowo i przy okazji odświeżysz ulubione stylizacje. W końcu odrobinę banalne przysłowie “jak Cię widzą, tak Cię piszą” ma w sobie garść prawdy. Przecież często jest tak, że jeśli decydujesz się na stylizację, która nie jest dla Ciebie wyborem typowym, to wiesz o tym tylko Ty…nikt więcej. A może okaże się, że dzięki szczerym i miłym spojrzeniom innych, Ty także zerkniesz na siebie w nowym świetle… Przełamuj własne wątpliwości małymi krokami, korzystając z narzędzi, które masz…w szafie.

Spodnie w kant  zestaw z luźną bluzą i sneakersami. Jeśli klasyczna marynarka wydaje Ci się być nudna, wybierz taką, która wyróżnia się kolorem lub wzorem. Wychodzenie z własnej strefy komfortu często sprawia, że odkrywasz w sobie nowe możliwości, zyskujesz satysfakcję dzięki samej sobie. Bez niczyjej zachęty czy w odniesieniu do kogokolwiek. To Ty sama jesteś w takim momencie punktem odniesienia i klasą dla samej siebie. Nie jest tak, że nagle chcemy odkryć Amerykę stwierdzeniem, że zakupy przynoszą szczęście i przecież każdy ciuch, który kupujemy, to właśnie kupujemy go po to, żeby poprawić sobie humor. Często robimy to po prostu kompulsywnie – mniej dla samego ciucha i dla siebie, a bardziej dla faktu dokonania zakupu, wydania pieniędzy i poczucia, że coś zrobiłyśmy od początku do końca. Ściągnęłaś z wieszaka w sklepie rzecz, najlepiej na szybko, podeszłaś do kasy – pin i zielony i rytuał zamknięty. Chodzi o to, by zakupy i wybory jakich na tych zakupach dokonujemy, uczynić wyjątkowymi. Robisz to dla siebie – zrób to w sposób szczególny i swoje ciężko zarobione pieniądze wydaj na rzecz, która pomoże Ci czuć się dobrze, a może nawet zmienić sposób myślenia. Niech pozwoli Ci poczuć się szczególnie i najlepiej na świecie. Warto. Dodaj nowe znaczenie pozornie przyziemnym rzeczom. Wykreuj rzeczywistość, tak, jak kreowały ją dla przyszłych pokoleń dziewczyny, zakładające marynarki pierwszy raz w historii. Przełamując zakorzenione w sobie schematy, jesteś w stanie zyskać nowe spojrzenie na pewne rzeczy.

Historyczna odwaga

Spodnie garniturowe i marynarka to zestaw, który w końcu XIX i na początku XX wieku miały odwagę założyć tylko nieliczne kobiety. W Paryżu George Sand (pisarka, kochanka Chopina), która nawet pseudonim celowo wybrała sobie męski, swoimi sposobami wdzierała się na salony zarezerwowane tylko i wyłącznie dla męskiej części społeczeństwa. Próbowała wiele razy wcielać się w rolę dżentelmena, przywdziewając surdut i spodnie, w dłoni dzierżąc laskę, a na głowie nosząc melonik, które dodawały jej odwagi i czuła się w nich pewnie.

Hollywoodzka awangarda

Gwiazdy Hollywood były głosem swoich czasów i miały wielki wpływ na spopularyzowanie typowo męskich elementów garderoby wśród kobiet.  Musimy mieć świadomość, że nie chodziło o zwykłą zmianę w stylizacji, czy wprowadzenie nowego modelu w sezonie jesień/zima. Elementy męskiej garderoby kobietom, były obyczajowo zakazane, a kobieta, która wybierała spodnie uważana była za skandalistkę. Dlatego właśnie tak ważne w kontekście wyzwolenia stały się ikony światowego kina. Marlena Dietrich prowokowała strojem, wybierając szerokie spodnie, a do tego zakładając pięknie skrojoną marynarkę. To właśnie Dietrich była jedną z pierwszych gwiazd, której zdjęcie w garniturze ukazało się na łamach amerykańskiego Vogue’a w połowie lat 30.

Popkulturowe zwycięstwa

W kolejnych latach modowa rewolucja dokonała się i weszła na salony dzięki kilku charyzmatycznym i odważnym ikonom rozkwitającej popkultury. Bianca Jagger bardzo często do swoich stylizacji wybierała biały garnitur i nawet na własny ślub – wybrała białą marynarkę, co stało się wydarzeniem niemal epokowym. Lista gwiazd, które odważnie wybierały do swoich stylizacji kamizelki, szerokie spodnie, garnitury, z biegiem lat się wydłużała – Liza Minelli, Diane Keaton, Mellanie Griffith czy Grace Jones, która na okładce owianej sławą płyty “Nightclubbing” emanuje siłą w posągowej dwurzędowej marynarce z masywnymi ramionami. Wisienką na rewolucyjnym garniturowym torcie stała się Madonna, która w latach 90 w teledysku “Vogue” ubrana w klasyczny, czarny dwurzędowy garnitur “wtapia się” w niedostępny dotychczas świat ubranych identycznie jak ona mężczyzn.

Garnitury z kolekcji Niumi zostały zaprojektowane, by dodawać pewności siebie i podkreślać wyjątkowość każdej kobiety. Marynarka i spodnie to dziś nie tylko wybór na wielkie okazje, ale tak jak napisałyśmy – intrygująca opcja na casualową stylizację. Soczyste i zdecydowane kolory – klasyczna czerwień, piękna butelkowa zieleń to nasze modelowe kolory, ale wiele z Was pokochało też nasz dwurzędowy garnitur w kratę czy komplet z taliowaną marynarką w odważny panterkowy print w odcieniach granatu. Dziś kobieta w garniturze nie budzi już kontrowersji. Czuje się dobrze w tym, na co akurat ma ochotę. Jeśli następnym razem będziesz się wahać, czy do swojej stylizacji wybrać marynarkę i czy na pewno ona do Ciebie pasuje – przypomnij sobie jak długą drogę przeszła i ile wspaniałych kobiet sprawiło, że możesz ją mieć. W pięknej marynarce poczujesz się wspaniale. Pamiętaj o tym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *